10. jubilejas Dinamo Lat Budoshop.lv kauss

Šī gada 26. novembrī Daugavas Sporta namā norisinājās 10. jubilejas Dinamo Lat Budoshop.lv kauss. Sacensībās piedalījās aptuveni 300 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Pasākuma galvenie organizatori bija sporta biedrības Dinamo Lat treneri. Vairāk bildes skatiet sadaļā "FOTO".

27. oktobrī norisinājās kārtējā Iekšlietu Ministrijas spartakiāde

Zelta medaļu starp vīriešiem ieguva dinamietis Gunārs Gregersons. Kopvērtējumā Dinamo komanda ieguva godpilno 2. vietu.

Augustā-Septembrī dinamieši piedalījās kārtējā IeM spartakiādē

Augustā-Septembrī dinamieši piedalījās kārtējā IeM spartakiādē. Rēzeknē notika atvērtais vasaras biatlona čempionāts, savukārt Rīgā - vieglatlētikas kross. Komandas izlasi galvenokārt veidoja sporta veterāni, kas parādīja labus rezultātus. Vasaras biatlona individuālajās sacensībās bronzas medaļu ieguva Daugavpils kriminālpolicijas darbinieks Andrejs Vasiļjevs.

Rotto sporta nometne 2017

Vasaras sezonas laikā Dinamieši aktīvi darbojas ar bērniem un pusaudžiem "Dinamo" sporta bāzē Rēzeknes novadā, pie Rāznas ezera. 30. jūlijā sākās 4. vasaras nometne - "Rotto sporta nometne 2017". Šo nometni Dinamieši organizēja kopā ar Rīgas pašvaldības policiju. Nometnē piedalījās bērni, kuriem, pateicoties Rīgas Domes atbalstam, bija iespēja bez maksas atpūsties sporta un atpūtas bāzē. Bērnus un jauniešus sveica uz sporta bāzi atbraukušais Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vladimirs Frolovs.

IeM spartakiāde - peldēšana

26. maijā norisinājās kārtējā IeM spartakiādes kārta - peldēšanas sacensības. Saliedētā Dinamo komanda, pamatā no IeM veterāniem, izcīnīja godpilno 2.vietu.

IeM spartakiāde - basketbols

Dodoties uz sacensībām, komandas vadība cerēja izcīnīt maksimums bronzas godalgu. Taču pateicoties ļoti pārliecinošai komandas kapteiņa Sergeja Komļeva taktikai un trīs Latgales reģiona pārstāvjiem, 2017.gada spartakiādes basketbola posmā mēs kļuvām par sacensību čempioniem.

Tas bija pats spraigākais fināls visu četru dalības gadu laikā.

IeM spartakiāde - volejbols

24.martā norisinājās kārtējais ikgadējās IeM spartakiādes sacensību posms.

Volejbola sacensībās dinamiešu komanda, kuras sastāvu veidoja galvenokārt IeM veterāni, izcīnīja godpilno III vietu.

Afanasijam Kuzminam 70

Latvijas dinamieši sveic ilggadējo un joprojām aktīvo dinamieti Afanasiju Kuzminu cienījamajā jubilejā!

Starptautiskā dinamiešu organizāciju koordinācijas padome Afanasiju Kuzminu apbalvojusi zelta goda ar medaļu "Par būtiskiem sporta sasniegumiem un īpašu ieguldījumu dinamiešu kustībā". Tāpat viņš tika apbalvots arī ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Tomasa Baha speciālo balvu.

 

Afanasijs Kuzmins (22.03.1947.)

Dzimis Daugavpils novadā, Biķernieku pagastā, Krivošejevā. 1964.gadā absolvējis Daugavpils Ķīmiskās šķiedras kombināta profesionāli tehnisko skolu un 1973.gadā Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu. Līdz 1991.gadam – padomju armijas virsnieks. No 1992. gada līdz 2001.gadam – Latvijas Policijas akadēmijas mācību spēks. Atvaļināts policijas pulkvežleitnants. Šobrīd darbojas LR Iekšlietu ministrijā Veselības un sporta centrā par sporta instruktoru.

Ar šaušanu sācis nodarboties 14.gadu vecumā Daugavpils BJSS, no 16.gadu vecuma (jau 53 gadus) nes Latvijas vārdu pasaulē piedaloties starptautiskajās sacensībās šaušanā. (Eiropas čempionāts, Pasaules čempionāts, Pasaules Kauss, Olimpiskās spēles.)

Pirmais treneris N.Ļebedevs, no 1965.gada - J.Lācis, pašreizējais treneris – A.Ļeščinskis.

1976.gadā PSRS olimpiskās komandas sastāvā piedalījās savās pirmajās Olimpiskajās spēlēs Kanādā, Monreālā, kur ieguva ceturto vietu šaušanas disciplīnā 25 m ātršaušana. Šīm Vasaras Olimpiskajām spēlēm dalība sekojusi visās sekojošajās (izņemot 1984.gadu, kad tas nebija iespējams politiskā boikota dēļ) un tas padara Afanasiju Kuzminu par vienīgo 9 Olimpisko spēļu dalībnieku šaušanas sportā.

1988.gadā Dienvidkorejā, Seulā viņš ieguva olimpisko zelta medaļu, bet 1992.gadā Spānijā, Barselonā viņš izcīnija sudraba medaļu šaušanā, kas bija pirmā olimpiskā medaļa atjaunotās Latvijas vēsturē.

Afanasijs Kuzmins ticis ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā kā Pasaules un Olimpisko spēļu rekordists ātršaušanā (pa 5 figūrmērķiem), ir 11 reizes uzvarējis Pasaules čempionātā, 10 reizes — Eiropas čempionātā.

2007.gadā apbalvots ar IV pakāpes Viestura ordeni par izciliem sasniegumiem sportā un Latvijas vārda popularizēšanu ārvalstīs.

IeM Spartakiādes sacensības galda tenisā 2017

24.februārī tika uzsākts 2017.gada sporta sacensību cikls.

Dinamo komandu kopvērtējumā grūtā cīņā izcīnīja 1. vietu.

Individuālajās sacensībās 1. vietu izcīnīja Ivars Šuvalovs, 2. Vitālijs Glazunovs, bet 3. - Dace Štāmere.

2016.gada beigās un 2017.gada sākumā dinamiešu rindās apaļā jubilejā tika sveikti vairāki sporta veterāni

Genādijam Kartuzovam 70
Oļegam Baskinam 60
Viktoram Moisejam 70
Vitālijam Aņiko 60

Sporta veterāni ar "Dinamo" vadības lēmumu par aktīvu un ilggadēju darbu sporta biedrībā "Dinamo" tika apbalvoti ar "Dinamo Veterāns" medaļām un goda zīmēm "Par uzticību".

 
 

Iekšlietu ministrijas spartakiādes posms šaušanā

28.oktobrī notika kārtējās IeM spartakiādes sacensības.

Dinamiešu komanda neatlaidīga cīņā iekaroja III vietu.

Individualajās sacensībās iepriekšējā gada čempions, dinamietis Genādijs Klemetjevs šajā gadā kļuva par bronzas godalgas īpašnieku.

IeM Spartakiādes posms krosā

2016.gada 30.septembrī norisa kārtējais Iekšlietu ministrijas Spartakiādes sacensību posms krosā.

Ar katru gadu dinamieši komandu kopvērtējumā paceļas par vienu pakāpienu augšup.

Šajā gadā "Dinamo" komanda pirmo reizi ierindojās nu jau ceturtajā vietā.

X Starptautiskais mini-futbola turnīrs Brestā

Latvijas dinamieši X Starptautiskajā mini-futbola turnīrā Brestā (Baltkrievija) pirmo reizi 5 gadu dalības laikā izcīnīja un mājās pārveda bronzas medaļas.

Visas 6 komandas, kuras piedalījās sacensībās, spēlēja pa apli – katrai no komandām bija iespēja mēroties spēkiem ar visām pārējām.

Uzveicot Armēniju ar 3:1, Slovākiju ar 7:0 un Ukrainu 2:0, dinamieši vienlīdzīgā spēlē piekāpās mājiniekiem, zaudējot Baltkrievijai ar 1:2, bet Krievijai ar 0:2, tādējādi kopsummā nopelnot turnīrā III vietu.

Komandas sastāvu pārstāvot Latviju veidoja galvenokārt ‘’Jaunais dinamietis’’ un ‘’Dinamo LAT’’ futbolisti.

 
 
 
 
 

Pašvaldības policijas Sporta svētki

No 22. līdz 24.jūlijam Rīgas un Daugavpils reģionu pašvaldības policija organizēja Sporta svētkus Rēzeknes novadā pie Rāznas ezera sporta un atpūtas bāzē "Jaunais Dinamietis". Makšķerēšanā, kurā Rīgas pārstāvis Guntis Buķis gandrīz pārspēja visu Daugavpils komandu, rezultējās lieliskas zivs zupas vārīšanā, uz kuru sapulcējās visi svētku dalībnieki. Notika ļoti daudzas ģimeņu sporta sacensības, bērnu konkursi. Sacensībās pludmales volejbolā kā labāko sevi pierādīja Rīgas Valsts policiju pārstāvošais ģimenes pāris Rolands un Diāna. Pievakarē dalībniekiem bija iespēja atjaunot spēkus pirtī un izmēģināt Latgales melnās pirts eksotiku. Dalībnieki nolēmuši savus sporta svētkus dinamiešu bāzē organizēt ikgadēji.

 
 
 
 
 
 

"Dinamo" nometņu laiks bērniem un jauniešiem

Sporta biedrībā "Dinamo" sācies bērnu un jauniešu vasaras nometņu laiks.

Sporta un atpūtas bāzē "Jaunais Dinamietis" Rēzeknes novadā ikgadēji notiek gan sporta, gan vides izglītības, gan vispārējās attīstības-atveseļojošās ievirzes nometnes. 2016.gadā jau noslēgušās vairākas nometnes: ''Džu-do pie Rāznas'', ''Rāzna - 2016'', ''Rotto - 2016''. Nākošais nometņu organizēšanas etaps tiks veltīts bērniem, kuri ir policijas uzskaitē un no maznodrošinātām ģimenēm.

"Dinamo" novēl izbaudīt atlikušo vasaru un izmantot iespējas atpūsties aktīvi pie dabas!

 
 

"Dinamo" sveic Sporta klubu "Dinamo LAT"!

Apsveicam Sporta klubu "Dinamo LAT" ar otrās vietas iegūšanu ikgadējā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotajā konkursā "Rīgas pilsētas labākā bērnu un jaunatnes sporta organizācija"!

Sporta klubs "Dinamo LAT" otrās vietas apbalvojumu saņēma par ieguldīto darbu un sasniegumiem bērnu džudo - individuālo sporta veidu grupā.

Organizācija veicina bērnu džudo attīstību jau kopš 1997.gada un kalpo par lielisku piemēru visiem, kuri strādā sabiedrības un īpaši bērnu veselīga dzīvesveida attīstībai.

www.dzudo.lv

 
 

Azerbaidžānas "Dinamo" 90

Latvijas dinamieši maijā tika uzaicināti uz Azerbaidžānas "Dinamo" organizācijas 90.gadu jubilejas svinībām.

Svētku programmas ietvaros notika arī Starptautiskās Dinamo organizāciju koordinācijas padomes sēde, kurā piedalījās 17 valstu pārstāvji.

 
 
 
 

IeM Spartakiāde - Basketbols

29.aprīlī norisa kārtējais IeM Spartakiādes sacensību posms – basketbols.

Vienas dienas laikā tika aizvadītas piecas aktīvas cīņas par bumbu un tuvojoties finālam "Dinamo" komanda acīmredzami zaudēja jaudu (komandas sastāvs galvenokārt bija dinamieši-bijušie IeM darbinieki gados)

Piekāpjoties finālā Valsts Policijai dinamieši izcīnīja sudraba medaļas.

 
 

Viktora Tihonova piemiņas plāksnes atklāšana

Dinamieši-veterāni 12.aprīlī piedalījās slavenā PSRS hokejista un vēlākos gados hokeja trenera Viktora Tihonova (04.06.1930.-24.11.2014.) piemiņas plāksnes atklāšanas pasākumā Rīgā, Baznīcas ielā 41/43

Šajā adresē Viktors Tihonovs dzīvoja no 1973. līdz 1977. gadam, kad strādāja par PSRS hokeja līgas Rīgas "Dinamo" galveno treneri ar neaizmirstamiem panākumiem, kuri bija tikai sākums sasniegumu sarakstā, kurš ierindojis Viktoru Tihonovu zināmāko pasaules hokeja personību vidū.

Vairāk par pasākumu lasāms: www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/foto-riga-atklaj-pieminas-plaksni-izcilajam-trenerim-viktoram-tihonovam.d?id=47307317

 

DINAMO JUDO TALENTS CUP 2016

2016.gada 9.-10.aprīlī Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžā Dinamo LAT rīkoja 7. Starptautiskās bērnu džudo sacensības "DINAMO JUDO TALENTS CUP 2016".

Tradicionāli savus jaunos džudistus dalībai sacensībās nosūtīja Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas džudo klubi. Īpaši skaistie kausi, diplomi un medaļas kļuva par spēcīgu stimulu spilgtai sportiskai cīņai. Komandu vidū uzvarēja Latvijas vārda nesēja, Vsevoloda Zeļonija džudo skolas komanda, otro vietu ieņēma dinamieši no Minskas, bet trešo vietu dalīja Rīgas džudisti "Lido" un Minskas sporta klubs "Leģions".

Latgales reģionālās televīzijas sižets: www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/rezekne-dzudo-meistarklases-pulce-jaunos-censonus.a177995/

 
 

IeM Spartakiādes Volejbola sacensībās izcīnītās sudraba medaļas dinamieši veltīja Jāņa Gailīša piemiņai

Pagājušajās Iekšlietu ministrijas 2016.gada Spartakiādes Volejbola sacensībās 18.martā dinamieši pirmo reizi šajā sporta veidā izcīnīja medaļas.

Uzvarot apakšgrupā ar 2:0 Robežsardzes komandu Dinamo ar tādu pašu rezultātu Robežsardzes komandai piekāpās finālā un pelnīti saņēma sudraba medaļas.

Sacensībās dinamiešu komanda piedalījās ar sēru lentītēm ap pleciem, pieminot 20.februārī pirms laika aizgājušo visu mīlēto Dinamo biedru un volejbolistu Jāni Gailīti.

 
 
 

Par sniegumu 2015.gada IeM Spartakiādē Dinamo saņem 1.vietas kausu

2016.gada 14.janvārī Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centrā notika sanāksme par 2015.gada Latvijas sportistu sasniegumiem, IeM Spartakiādi un plāniem 2016.gadam.

Iesākoties sanāksmei ar klusuma brīdi tika pieminēts šī gada janvārī tai saulē aizgājušais Valsts robežssardzes darbinieks un Latvijas Dinamo goda biedrs Vladimirs Kloss.

Sanāksmes laikā tika apbalvoti 2015.gada IeM Spartakiādes uzvarētāji. Tieši tāpat kā 2014., arī 2015.gads sporta biedrības "Dinamo" komandai bijis ļoti veiksmīgs un tā nav atstājusi savu līdera pozīciju.

Spartakiāde norisa posmos cauraužot visu 2015.gadu ar septiņu sporta veidu sacensībām (galda teniss, volejbols, basketbols, peldēšana, kross, šaušana un telpu futbols). Saskaņā ar nolikumu, summējot rezultātus tika ieskaitīti pieci labākie. ‘’Dinamo’’ komanda izcīnija trīs pirmās vietas - galda tenisā, basketbolā un peldēšanā, kā arī divas otrās vietas - šaušanā un telpu futbolā, kā rezultātā, apkopojot visu komandu labākos sniegumus, ‘’Dinamo’’ 1.vietu dalīja ar Valsts robežsardzes komandu un apbalvošanas laikā abi komandas pārstāvji saņēma vienādus 1.vietas kausus.

 
 

DINAMO LAT - BUDOSHOP.LV KAUSS

2015.gada 28.novembrī Ziemeļvalstu ģimnāzijā notika tradicionālais starptautiskais bērnu džudo turnīrs.

Šo pasākumu augstā līmenī organizēja sporta klubs "Dinamo LAT" (www.dzudo.lv)

 
 
 
 

Sporta biedrības "Dinamo" oficiālā delegācija Kazahstānas "Dinamo" deviņdesmitajā jubilejas svinībās 2015.gada septembrī

 
 

DINAMO-LAT futbola komanda 7.-12.09.2015. piedalīsies 9.Starptautiskajā atvērtajā telpu futbola turnīrā

Latvijas Dinamo 75.jubilejas gada apbalvojumi

 
 

Afanasijs Kuzmins

Dzimis 1947. gada 22. martā Krivošejevas ciemā (tagad Biķernieku pagasts), Daugavpils rajonā) ir Latvijas šāvējs.

A. Kuzmins ir Olimpisko spēļu zelta un sudraba medaļas laureāts 25 metru ātršaušanā ar pistoli. Tāpat ir 11 reizes uzvarējis Pasaules čempionātā, 10 reizes — Eiropas čempionātā. PSRS Nopelniem bagātais sportists. Kopš 1989. gada Eiropas čempionāta Zagrebā viņam pieder pasaules rekords 25 metru šaušanā pa apaļo mērķi un siluetu (2006. gadā šo rekordu atkārtoja indietis Jaspals Rana), kopš 1990. gada pasaules čempionāta Maskavā — pasaules rekords komandu cīņā, kopš 1985. gada Eiropas čempionāta Osijekā — pasaules rekords šaušanā ar standarta mazkalibra pistoli.

A. Kuzmins ir deviņu Olimpisko spēļu dalībnieks, tādējādi viņš ir viens no visvairāk Olimpiskajās spēlēs startējušiem sportistiem, tas ir dalīts rekords. Tāpat deviņās spēlēs piedalījies kanādiešu jātnieks Īans Millars un austriešu burātājs Hūberts Raudašls.

1973. gadā viņš absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu, 1976. gadā PSRS olimpiskās komandas sastāvā piedalījies savās pirmajās Olimpiskajās spēlēs Monreālā, iegūstot augsto ceturto vietu.

1980. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Maskavā piedalījies jau kā favorīts, tomēr līdz medaļai pietrūcis viens punkts.

1984. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs nepiedalījās, jo PSRS boikotēja tā gada spēles, kas norisinājās Losandželosā, tādā veidā atbildot uz ASV vadīto 1980. gada Olimpisko spēļu protestu.

1988. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Seulā, joprojām PSRS komandas sastāvā, viņš ieguva olimpisko zelta medaļu ātršaušanā ar pistoli 25 m distancē, savukārt 1992. gada Barselonas Vasaras Olimpiskajās spēlēs viņš ieguva sudraba medaļu, pirmo olimpisko medaļu atjaunotās Latvijas vēsturē.

2007. gadā apbalvots ar IV pakāpes Viestura ordeni par izciliem sasniegumiem sportā un Latvijas vārda popularizēšanu ārvalstīs.

Lai gan netika izpildījis kvalifikācijas normatīvu startam Pekinas olimpiskajās spēlēs, tomēr Starptautiskā šaušanas federācija piešķīra viņam speciālo ielūgumu (wild card) piedalīties ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē. Ar īpašo ielūgumu startējis arī 2000. gadā Sidnejā. Saņēma wild card arī dalībai 2012. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs. Tajās viņš kvalifikācijā ieņēma 17. vietu, tādējādi nekvalificējoties finālam. Pēc starta Olimpiskajās spēlēs sportists atzina, ka tās viņam varētu būt pēdējās Olimpiskās spēles.

Dibinājis biedrību "Afanasija Kuzmina šaušanas sporta klubs".

Divas reizes kļuvis par Eiropas čempionu: 1985. gadā šaušanā ar mazkalibra pistoli un 1989. gadā šaušanā ar revolveri. Tāpat vairākkārt ir kļuvis par Eiropas čempionu komandu sacensībās (ātršaušanā ar standarta pistoli, šaušanā ar standarta pistoli un šaušanā ar revolveri).

 

Dinamo suvenīri

Lietussargs

 

Dinamo preču zīme

Dinamo