Vides izglītības nometne Dabas Balss Klusumā

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālajam atbalstam, viena no Dinamo organizācijām, biedrība "Tūristu klubs Dinamo", 13.-21.jūnijā (2015) īstenoja projektu - vides izglītības nometni ar nosaukumu DABAS BALSS KLUSUMĀ.

Deviņas dienas, Latgales sirdī pie Rāznas ezera, 15 jaunieši ar dzirdes traucējumiem mācījās saklausīt Latvijas dabu, viens otru un cilvēku, kuri mīl to, ko dara, pieredzi un zināšanas.

Nometnes viens no mērķiem bija vispārīgi izglītot jauniešus Latvijas vides jautājumos. Vasaras – vides izglītības nometnei būtu grūti atrast piemērotāku rīkošanas vietu par sporta un atpūtas bāzi "Jaunais Dinamietis" – dažu metru attālumā Rēzeknes upe, Rāznas ezers, Kaunatas ezers, bet pa vidu zivju pilni dīķi, kuros gulbji paši pienāk un izrāda savus mazuļus, meža zemeņu un rožu lauki, reti redzamu Latvijas putnu izlase, fantastiski saulrieti, sporta laukumi, ugunskuru vietas un, protams, pludmales.

Telpās jaunieši uzturējās maz, jo laiks, tāpat kā daba, lutināja. Programma bija piesātināta. Rīta skriešana, sporta un citas spēles, fotogrāfa lekcija un plenērs, Rudo kumeļu pauguri (lieliska lauku sēta ar ierastiem un eksotiskiem dzīvniekiem, no kuriem vairums dienas vada nepiesieti), kustību nodarbība ar komandas veidošanas elementiem, lekcijas par ūdeņiem, zivīm, kukaiņiem, augiem, augsni, biškopību, podniecību, māliem, mežiem, Latvijas tuvojošos simtgadi, vizāžista nodarbība (kura pa prātam bija arī vairumam puišu), laivošana, makšķerēšana, putnu gredzenošana un meklēšana, Rāznas nacionālā parka teritorijas izpēte, augstāko virsotņu iekarošana, pārrunas, diskusijas, zīmēšana, veidošana, dejošana, skaņas viļņu sajušana un vienkārši silta un jautra kopā būšana.

Pēdējā dienā noguruši, taču emocionāli piesātināti bija visi – dalībnieki, pedagogi, organizatori. Nometne izdevās laba un atmiņās paliekoša, tādēļ dalībnieki pamatoti cer uz turpinājumu. Laiks rādīs labu ideju radītājus, īstenotājus un atbalstītājus.

DBK saka sirsnīgu paldies visiem, kas piedalījās un palīdzēja šo projektu īstenot!

 

Dinamo preču zīme

Dinamo